20:48 30.06.2020
Виховна робота
Виховна проблема закладу освіти:
«Розвиток національної самосвідомості особистості в процесі виховання молоді на найкращих традиціях українського народу»
Організація виховної роботи
Мета та завдання виховної системи реалізуються за напрямами, які відповідають нормативним документам та адаптовані до особливостей нашого навчального закладу
Концепція передбачає залучення учнів до різних форм творчості та суспільно корисної діяльності. Тому важливими завданнями у виховній роботі навчального закладу на сучасному етапі є: оздоровчої, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, яка проводиться у позаурочний час.
- створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу, пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально та творчо обдарованих дітей;
- створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;
- формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина;
- формування позитивних загальнолюдських цінностей;
- організація особистісно-конструктивного спілкування;
- формування особистісних ознак громадян української держави, розвиненої духовності, моральності, художньо-естетичної та екологічної культури.
Зазначені завдання були спрямовані на виконання основної мети виховної роботи у школі, а саме – розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учня, формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно само реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.
Виконанню поставлених завдань сприяє сформована структура виховної роботи та структура методичної роботи класних керівників.
Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави формується за рахунок організованої роботи з патріотичного, громадянського, правового, фізичного, сімейного виховання. До організації виховного процесу залучаються учнівський колектив, органи самоврядування, громадськість. Формування громадянськості здійснюється на психолого-педагогічних основах, у народознавчому, правовому аспектах, з використанням конституційних засад, громадянської спрямованості уроків. Громадянську спрямованість виховному процесові надає громадянсько-орієнтована комунікативна взаємодія педагога-організатора(класного керівника) з учнем. Комунікативний вплив класного керівника на громадянську сферу учнів цілеспрямовано та регульовано здійснюється соціально-психологічними методами. Виховні заходи громадянської наповненості, що здійснюються у навчальному закладі, можна класифікувати за метою, формами, методами, місцем проведення. Їх можна поділити на суспільно корисні,трудові,пізнавально-розвивальні, художньо-естетичні, військово-спортивні.
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.
Навчальний заклад і батьківська громадськість
Організація родинно-сімейного виховання є пріоритетною і в системі виховання. Педагогічним колективом зібраний та узагальнений методичний матеріал щодо роботи з батьками, була розроблена тематика батьківського всеобучу.
Зміст і пропоновані форми роботи сприяють виробленню критичного ставлення батьків до особистої педагогічної діяльності і сім ї, вдосконаленню вміння аналізувати конкретні педагогічні ситуації і знаходити правильні рішення, а також дає змогу батькам сформулювати свою позицію як вихователів і накреслити стратегію виховання дитини.
Батьки приймають активну участь у житті навчального закладу
Представники батьківської громадськості є учасниками нарад та вирішують питання щодо забезпечення роботи навчального закладу, дотримання учасниками навчально-виховного процесу Статуту школи, забезпечення учнів підручниками, тісної співпраці батьківської громадськості, педагогічного та учнівського колективів, організації позакласної роботи, напрацювання та погодження річного плану роботи.
Національно-патріотичне виховання
З метою вирішення виховної проблеми закладу освіти та основних завдань, що стоять перед педагогічним колективом у 2022- 2023 навчальному році, виховна робота спрямована на виховання свідомого громадянина, патріота, формування у дітей потреб та вмінь повноцінно жити в громадянському суспільстві, моральної, художньо - естетичної, трудової, екологічної культури. Цьому сприяє система виховних заходів, а саме: шкільних свят, екскурсій, конкурсів, годин спілкування.
Значна увага протягом навчального року приділялась та приділяється військово-патріотичному вихованню. Розвитку почуття відповідальності за майбутнє Батьківщини, громадської, загальнолюдської гідності сприяють традиційні заходи: лінійка до Дня визволення с. Колядинець (9 вересня) від фашистських загарбників, свято «Славні хлопці – запорожці», організація виставки літератури «Стежками партизанської слави», святкування Дня Перемоги, акції «Доброго ранку, ветеране!»,; День Соборності України; вшанування пам’яті українських юнаків, які полягли в бою під Крутами.
Проводиться робота щодо виховання у молодого покоління поваги до Конституції України, державних символів, любові до рідної землі, української мови, національної культури та традицій.
Актуальність проведення традиційних свят народного, православного календаря - Покрови, Святого Миколая, Різдва Христового, Великодня зумовлена соціальною потребою збагачення і збереження неоціненних духовних скарбів народу. Активна участь дітей у підготовці та проведенні цих заходів сприяла розширенню знань учнів про Україну, вивченню культурних традицій, обрядів, звичаїв українського народу.
План спільних дій з профілактики правопорушень, насильства та булінгу,
погоджений з лікарем-наркологом Липоводолинської ЦРЛ,
начальником Липоводолинського ВП ГУНП в Сумській області,
директором Липоводолинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді
|
Назва заходу |
Термін виконання |
Примітка |
1 |
Зустріч з представниками правоохоронних органів «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» |
Лютий |
Представник відділу поліції |
2 |
Виховна година «Тютюнопаління-загроза для здоров’я підлітка» |
квітень |
Представник ЦРЛ |
3 |
Лекція з елементами бесіди «Стосунки у родині» |
травень |
Представник РЦСССД |
4 |
Засідання «круглого столу» «Здоров’я людини-найвища цінність» |
жовтень |
Представник ЦРЛ |
5 |
Класна година «Як захистити власну безпеку» |
грудень |
Представник відділу поліції |
Правила поведінки здобувачів освіти
Правила поведінки для учнів нашого навчального закладу20:46 30.06.2020
20:43 30.06.2020
20:31 30.06.2020
Вебквести– сучасна форма роботи з обдарованими учнями
17:43 30.06.2020