До відома учасників освітнього процесу та батьків

Пам’ятка з пожежної безпеки

Пожежна безпека в побуті

Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів,

газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома,

батьки і педагоги повинні пояснити дітям вимоги щодо пожежної безпеки в побуті.

• Сірники, запальнички та інші предмети, за допомогою яких можна розпалювати вогонь не іграшка.
  • Батьки повинні прибирати їх подалі від дитячих очей, а діти, якщо натрапили на подібні знахідки, ні в якому разі не повинні брати їх в руки.
  • Не можна використовувати переносні електричні обігрівачі для сушіння білизни.
  • Не можна залишати електричні прилади без нагляду, вони можуть стати причиною пожежі.
  • Виходячи з дому, слід перевірити, чи вимкнені чи електричні прилади, газ і світло. Замикання або газова пічка можуть стати причиною загоряння.
  • Під час відключення електрики багато сімей використовують воскові або парафінові свічки для локального освітлення приміщення. Діти з задоволенням спостерігають за танцює язичком полум’я і навіть грають з ним. Слід бути дуже обережними з палаючими свічками, так як незахищене полум’я може легко перекинутися на найближчі предмети і стати причиною загоряння.
  • У квартирах з несправною або старої електричною проводкою не можна користуватися електричними приладами. Не можна перевантажувати стару проводку, оскільки вона може призвести до замикання і займання. Діти повинні знати про це.
  • Розетки слід закривати спеціальними захисними екранами або насадками.

Зараз практично у кожного школяра є мобільний телефон. Поясніть дитині, що залишати його на подзарядном пристрої без нагляду дуже небезпечно. Всі перераховані вище правила більшою мірою стосуються батьків, оскільки їх обов’язком є забезпечення безпеки дитини. Що ж стосується самих дітей, то в цілях профілактики пожеж вони повинні усвідомити таке:

• сірниками, свічками, запальничками та іншим грати не можна. Якщо дитиною знайдено що-небудь з перерахованого, він повинен віддати свою знахідку дорослим.
  • вмикати телевізор, комп’ютер, ноутбук без дорослих не можна (мова йде про маленьких дітей, які ще не досить добре освоїли ці гаджети).
  • користуватися будь-якими електричними приладами без дорослих не можна.
  • залишати без нагляду ввімкнені електроприлади не можна.

Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація, то дитина повинна знати такі правила і вимоги:

• маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється;
  • у разі пожежі або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу;
  • покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу;
  • попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому за телефоном 01;
  • заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах;
  • забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, так як він може вийти з ладу із-за пошкодження електропроводки;
  • якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, він повинен падати на підлогу і катаючись, гасити її;
  • дим небезпечний не менш вогню, тому для запобігання отруєння чадним газом особа під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.